PicsArt_1452285274692

#DAJ SOBIE NA LUZ

Jest 2O16r. Nowy Rok. Tzw. czysta karta, kiedy znowu wszystko zaczynamy, realizujemy postanowienia..bla bla bla.
Męczy mnie ta cała otoczka „postanowień noworocznych”, żeby nie powiedzieć – nawet jest to dla mnie denerwujące, m.in. dlatego, że wiem jak to się zazwyczaj kończy.Gdyby wszystkie cele można było tak łatwo osiągnąć, chyba nie powstałby Coaching, dzięki któremu można znaleźć w sobie samemu odpowiednią motywację.. 😀 śmieję się oczywiście, bo ciężką pracą wszystko można osiągnąć, ale czasem zwyczajnie brakuje nam motywacji. Po prostu.

Zaobserwowałam, że owe postanowienia często powodują w ludziach frustrację, jeśli coś staje nam na przeszkodzie w realizacji ich. Ja kiedyś robiłam dłuuugie listy postanowień poprawy, wyliczałam, by było ich jak najwięcej. Tymczasem – odpuszczałam po czasie..

Dlatego mój przekaz jest taki: DAJ SOBIE NA LUZ!


Zamiast skupiać się na negatywach – skup się na rzeczach pozytywnych i po prostu rób więcej tego co kochasz. Zapobiegniesz frustracji i pojawi się poczucie szczęścia 😉 Znajdź tę chwilę wytchnienia.
Osobiście mam tendencję do zbytniego przeforsowywania swojego organizmu, co skutkuje skrajnym wyczerpaniem i chorobą, a jedyne co mi wtedy pozostaje to duuuużo snu i odpoczynku w łóżku przez bite kilka dni, na co raczej nie zawsze mam czas, a muszę.

Dlatego dla mnie dobrym „postanowieniem”(..nie lubię tego słowa..ale nie znajduję nic innego -_-) jest po prostu więcej czasu DLA SIEBIE i rzeczy, które kocham.
Warto być czasem takim „egoistą” dla siebie od siebie. To nawet zdrowe, oczywiście nie w nadmiarze, bo czas dla innych też jest ważny.
Dla mnie „Czas dla Siebie” wiąże się poniekąd z dbaniem o zdrowie, wygląd, dobre samopoczucie.
Bardziej zadbam o odpowiednią ilość snu, skontroluję kalendarz, poukładam sobie co-kiedy-gdzie mam do ogarnięcia, i na pewno będzie łatwiej ze wszystkim. A nadmiar energii będę pożytkować w klubie fitness:D
Podsumowując, moje przesłanie na ten rok brzmi tak –

Bądź dobry dla siebie i dbaj o swoje potrzeby. Daj sobie na luz, po prostu. Z miłości do siebie. :)

~~~~
A Wy co sądzicie o postanowieniach noworocznych? Warto je robić czy nie?

 

________________________________________________________

+ Śnieżna sesja wykonana przez www.13cvts.blogspot.com
Dziękuję:*

<br

_______________________

Coat, Beanie & Gloves – House | Scarf & Bag – Mohito | Sweather – Atmosphere
Shorts – Guess | Overknee socks – Terranova |
Docker’s Shoes
Lips by KOBO MATTE LIPS 405 (nicea)