pexels-photo-24639-01

#Kilka pomysłów co zrobić jeszcze przed końcem roku

Grudzień to już ewidentnie czas kiedy zapach mandarynek towarzyszy nam niemal codziennie i nieodłącznie kojarzy się ze świętami. Z resztą – co nam się z nimi nie kojarzy w grudniu? Chyba tylko brak śniegu, na który narzekam i nie ukrywam, że trochę nad tym ubolewam, bo już mnie ciągnie w góry na dechę.. :) No nic, ale warto jeszcze sobie umilić ten miesiąc i przy okazji oczekiwania na Święta zająć się jeszcze paroma sprawami, żeby z czystą kartą wejść w Nowy Rok.

Oto kilka rzeczy, które uważam, że warto zrobić jeszcze przed końcem roku:

#1 Zamknij niedokończone sprawy. Zalegająca praca, nieskończone zlecenie, czy niezrealizowane jeszcze pomysły, czy plany? A może jakiś dług u znajomego? Warto te sprawy dokończyć jeszcze przed Sylwestrem, aby z czystym sumieniem wejść w Nowy Rok. Chodzi przeciez o to, żeby było lżej, a nie na odwrót. Chyba warto, co? :)

#2 Wyciągnij rękę zgody do osoby, z którą djuż nawet nie pamiętasz o co się pokłóciłąś, bo tak długo się nie odzywacie do siebie.

#3 Przy okazji punktu 2.Odezwij się do kogoś, z kim dawno nie rozmawiałaś. Pogadajcie chwilę, a może nawet umówcie się na kawę, czy świątecznego grzańca. Fajnie jest przypomnieć sobie stare dobre czasy i wrócić do starych przyjaźni, które z biegiem lat mogły nieco się zakurzyć.

#4 Zrób coś, czego w tym roku jeszcze nie robiłaś. Nawet upiecz ciasto. Zawsze będzie to jakaś nowość, a jak widzisz, wcale nie potrzeba niewiadomo jak bardzo wymyślonych, skomplikowanych pomysłów

#5 Spełnij dobry uczynek. Zrób coś dobrego – i ktoś poczuje się lepiej i Tobie na serduchu pewnie zrobi się lżej. Fajnie jest pomagać i nie trzeba daleko szukać. Co chwilę widzę zorganizowane akcje „Szlachetnej paczki”, czy zbiórki dla schronisk itp. Wystarczy chcieć, szczególnie warto pomóc zwierzątkom w tym zimowym okresie, bo same nie są w stanie zapewnić ciepła czy pożywienia w mroźne dni.. a jak czytam kolejny artykuł o tym, że jakieś pieski zamarzły to aż się serce kraje.

#6 Pozbądź się ubrań, w których już nie chodzić. Po co zagracać sobie szafę? Przez to niepotrzebnie spędzamy nieraz poranki z myślą „nie mam w co się ubrać”. A gdybyś wiedziała, jakie ubrania masz w szafie i co ze sobą łączyć, aby dobrze wyglądało – raczej nie byłoby tego problemu. Mówię tu też o sobie, bo górna półka szafy aż się ugina pod rzeczami na sprzedaż, tylko jakoś nigdy mi nie po drodze, aby zrobić sesję zdjęciową ubraniom i potem jeszcz wystawiać je na sprzedaż. Więc jeśli nie zależy Ci na pieniądzach – oddaj rzeczy do specjalnych placówek. popytaj – może jest jakaś rodzina w okolicy, która bardzo potrzebuje takich ubrań? Na pewno warto. Ja też się za to wezmę – postanowione :)

#7 Rusz się w końcu z domu. Ja wiem, że w takie zimne dni jak człowiek wróci z pracy, to najchętniej już by tylko siedział w domu popijając herbatkę, czy kawę z cynamonem… ale trochę ruchu w życiu jednak jest potrzebne! Zobaczysz jak Ci skoczy poziom energii i chęci do życia i działania – testowane. A jeśli nie lubisz zimna, wybierz się na spacer w towarzystwie kubka z herbatą, czy ulubioną kawusią. Nie ma nic przyjemniejszego.. 😉 Jeśli jeszcze nie masz kubka termicznego, zerknij do tego postu. A jeśli nie lubisz takich kubków, to odwiedź przy okazji ulubioną kawiarnię i weź na wynos 😉 Koniecznie weź ze sobą kogoś bliskiego, rodzinkę..spędźcie razem miło czas. Po to też sa Świętam, aby sobie o tym przypomnieć, ze poza życiem w biegu warto też zwolnić, przyponiec sobie o bliskich i zrobić coś razem.

#8 Wybierz się na małą wycieczkę – nawet gdzies niedaleko. Ja się staram w miarę regularnie co niedzielę wybrać gdzieś za miasto w miarę możliwości i dzięki temu nie doświadczam rutyny, nawet tej weekendowej, przecież takowa też się może zdarzyć. A przy okazji nacieszę oko ładnymi miejscami, pooddycham innym powietrzem i spędzę fajnie czas. Tutaj przykładowo zdjęcie z ostatniej małej wycieczki z moich okolic:

DCIM101GOPRO

Uwielbiam to miejsce, szczególnie latem <3 Skakanie ze skał jest super!

A co do wypraw za miasto – może w pobliskiej miejscowości jest jarmark bożonarodzeniowy? Warto się na taki wybrać i poczuć magię popijając grzańca ze znajomymi, czy rodzinką 😉

#9 Zrób potrawę, jakiej jeszcze w tym roku nie jadłaś. Ja się mega wzbraniałam przed gotowaniem, pichceniem i ogólnie pojętym kuchceniem, a sie okazało, że to świetna zabawa, szczególnie kiedy wszystko Ci wychodzi. No i odkryłam w sobie nową pasję do eksperymentowania w kuchni, szczególnie sporządzając zdrowe wersje niezdrowych posiłków 😀

#Zaplanuj co zrobisz w 2017 roku. Pozwól sobie na odrobinę fantazji, oddaj się marzeniom. Wyznacz cele – realne do zrealizowania – nie porywaj się na coś, co obiecujesz sobie każdego roku, a i tak nic z tego nigdy nie wychodzi. Jeśli wiesz, czego chcesz od życia – wiesz też jak to osiągnąć. Zaplanuj działanie. Jeśli czegoś nie zapiszesz, najprawdopodobniej nie zostanie to nigdy zrealizowane. Zapisany tekst to już połowa sukcesu. Pamiętaj o tym! :)

I to by było na tyle. Jest to moje małe niezbędne minimum i szczerze chciałabym zrealizowac wszystkie te rzeczy jeszcze do końca roku. A tymczasem mykam na spotkanie z dawno niewiadzianą osóbką, czyli jeden punkt do odhaczenia :)

A Ty co dodasz do takiej listy? Jakie masz pomytsły? Podziel się w komentarzu, warto czerpac od siebie nawzajem. :)

Ściskam!

Fox

 • https://lekkaprzesada.pl/ lekkaprzesada

  #3 zrobiony, #6 w trakcie realizacji. Za resztę muszę się wziąć! No i od dzisiaj zaczynam wszystko zapisywać :) Cudne miejsca w tych Twoich okolicach, jak z bajki!
  Dopisałabym do listy oglądanie świątecznych filmów, wzruszanie się przy świątecznych historiach i poświęcenie czasu osobom starszym. Szczególnie one są samotne w ten świąteczny czas, warto zrobić dla nich coś dobrego :)

  • http://foxintheforest.pl dagafox

   No tak..idealnie! Też bym dopisała te punkty, dzięki! :)))

 • http://najlepszapora.pl Milena | najlepszapora.pl

  To się wbiłyśmy z tematami 😀 U mnie też króluje lista rzeczy do zrobienia przed końcem roku, by z większym zadowoleniem go skończyć. :) Czasami drobiazgi, a są w stanie bardziej nas zadowolić niż duże rzeczy. Chętnie skorzystałabym z jakieś krótkiej wycieczki, ale póki co się nie zanosi. :) I też czekam na jakiś śnieg, chociaż troszkę, żeby zrobiło się biało. 😀

  • http://foxintheforest.pl dagafox

   Hehe faktycznie 😀 teraz na topie robienie list itp. także nic dziwnego:) Z tymi drobiazgami to się zgodzę, wcale nie trzeba robić wielkich rzeczy, by wywołać zadowolenie czy satysfakcję w nas samych:)
   Niech ten śnieg też nas odwiedzi..:)

 • http://www.makehappylife.pl Make Happy Life

  Zamknięcie niedokończonych spraw jest bardzo ważne. Ja nie lubię żegnać roku z czymś co mi „siedzi z tyłu głowy.” Wszystko wyjaśnić, rozliczyć się, skończyć :)

  • http://foxintheforest.pl dagafox

   To tak jak ja, dlatego odhaczam ze swojej listy kolejno różne rzeczy, mam nadzieję, że zdążę :) Chcę z „czystą głową” wejść w Nowy Rok :)

 • http://socjopatka.pl Dagmara | socjopatka.pl

  Lisie!!! Co się stało z Twoim blogiem? Co to za rewolucja??? Matko święta, 3 razy sprawdzałam czy dobry adres! Musimy o tym jutro porozmawiać!!! 😀

  • http://foxintheforest.pl dagafox

   :D:D:D.. No tamten mi się nie podobał, nie motywował do działania i postanowiłam to zmienić 😀 jutro Ci opowiem :* hehehe

 • http://powerpinkyx.com/ Powerpinkyx

  Właśnie ostatnio postawiłam sobie za cel zamknięcie niektórych spraw. Trochę mi się tego uzbierało, ale bardzo chciałabym mieć całkowicie czyste konto. Postaram się zrobić jak najwięcej w tym kierunku, ale już wiem, że to niełatwe, zwłaszcza, że do końca roku zostały 3 tygodnie. Ale będę próbować, nawet później :)

  • http://foxintheforest.pl dagafox

   Dokładnie, mam to samo! Trzeba się spieszyć, by wszystko dokończyć, a przynajmniej te najważniejsze sprawy:)
   powodzenia!:)

 • Edyta

  #3 #6 to punkty, które naprawdę miło się realizuje! Właśnie mnie zainspirowałaś, idę robić porządki w szafach! 😉

  • http://foxintheforest.pl dagafox

   Też tak uważam :) Cieszę się, że Cię zainspirowałam, w takim razie do dzieła! :))

 • http://www.blogierka.pl/ Blogierka

  no dobra, zrobię pierogi na święta i sprzedam w końcu ale wystawię na allegro złogi 😀
  ps.wbijasz na blowigilię do wawki??

  • http://foxintheforest.pl dagafox

   No i pięknie! 😀 to pamiętaj – nie kupuj tylko zrób, poszerzaj skille 😀
   Wbijam, wbijam! :)

   • http://www.blogierka.pl/ Blogierka

    spróbuję zatem, gorzej z wolnym czasem na to 😉
    ps.Opowiadaj jak było!!

 • http://yolsh.pl/ Jola (Yolsh)

  Zastanawiam się nad tym odzywaniem. Napisałam koleżance, że nie będę się narzucać, jeżeli nie chce i nie wiem co w tej sytuacji robić.

  • http://foxintheforest.pl dagafox

   A ona chce się spotkać? Czy raczej niechętnie? Może brakuje jej odwagi jeśli minęło sporo czasu? Czasami takie spotkanie dobrze robi, tym bardziej jak się szczerze ze sobą porozmawia:) Ale jeśli się nie uda jej wyciągnąć, to może tak po prostu miało być.. czasem tak już chyba po prostu jest..byłam w podobnej sytuacji..

   • http://yolsh.pl/ Jola (Yolsh)

    Problem w tym, że jedyny kontakt to Facebook, bo ona siedzi za granicą. Co prawda podawałam jej Skypa, ale się nie odezwała. Ona ma nowe życie, faceta, poco jej stare przyjaźnie. Niech jej się powodzi. :)

 • http://www.tobechicchiq.pl/ Chic Chiq

  zdecydowanie #6:) muszę się za to zabrać, bo koniec roku i jak zwykle „pile up” „pile up” :))