sky is the limit

UWIERZ W SIŁĘ MARZEŃ: ILE DAJE WIARA W LUDZI

Na początku pomyśl o tym jakie marzenie siedzi głęboko w Twojej głowie.. Czego pragniesz ponad wszystko..i na myśl o czym pojawia się na twojej twarzy uśmiech, poczucie spełnienia..? Pomyśl o tym jeszcze bardziej.. co czułbyś gdyby ciężką pracą w końcu udałoby Ci się to prawie dostać? Prawie, bo została ostatnia prosta i niewiele brakuje do końca.

Albo jeśli od dziecka o czymś marzysz, masz palącą ptrzebę by spełnić to swoje pragnienie, żyjesz nim każdego dnia, ciężko na nie pracujesz i kiedy później już nie tylko od Ciebie zależy czy uda się je spełnić czy nie.. co robisz? Poddasz się, czy walczysz dalej? Zrobisz wszystko, aby móc je spełnić?

Czasami jest niesamowicie ciężko zrobić coś więcej, tym bardziej jesli wkładasz w coś całą swoją energię i kiedy masz w świadomości to, że mogłoby się jednak nie udać, bo nie zawsze coś zależy już tylko i wyłącznie od nas. Bywa i tak, że potrzebna jest mała pomoc od innych. Nie pozostaje nic innego jak dać siebie 1000%. W końcu nie ma nic do stracenia prawda? Wtedy nie przewidujesz innego scenariusza niż to, że MUSI SIĘ UDAĆ i już.
Mówią, że dobro wraca.. i mają rację. I niech wróci to dobro, które jest rozprzestrzeniane i które krąży cały czas wśród nas. Dobro, ciepło i niesamowita radość i energia życiowa jaką dzieli się z nami pewna dobra duszyczka, pochodząca z małej miejscowości w mojej okolicy i która stanowi dla mnie ogromną inspirację pokazując, ŻE SIĘ DA, mimo wszystko.

Ale od początku. W naszej pięknej Polszy, wśród nas żyje niesamowicie pozytywna, uśmiechnięta i bardzo utalentowana muzycznie istotka o imieniu Kasia Jest osobą, od której bije niesamowite ciepło i mimo, że osobiście jej nie znam – wywarła na mnie na prawdę mocne wrażenie. Jest przepełniona pasją, cudownie śpiewa i cały czas się uśmiecha. W Polsce – coś niesamowitego! Gdy wszędzie wokół widzę samych smutasów, brak energii życiowej i optymizmu.. Kasia z całą pewnością się pozytywnie wyróżnia. Porównałabym ją do takiego promyczka, który powoduje uśmiech gdy się jej słucha. Wydaje się być dobrą duszyczką o wielkim sercu, co widać od samego początku. Na prawdę mało jest takich ludzi, a przynajmniej ja nie spotykam ich zbyt często. A trzeba to doceniać, bo dzięki takim osobom świat nabiera kolorowych barw i każdemu pojawia się uśmiech na twarzy.
Kasia jako jedna z nielicznych osób na całym świecie – bo jako jedna z 15 – została przyjęta do Nowojorskej Akademii Filmowej. To niesamowite wyróżnienie, jak i również szansa na wspaniałe reprezentowanie Polski na arenie międzynarodowej. Nie wiem czy moje słowa brzmią z należytą wagą, ale jest to na prawdę niesamowita rzecz i coś na prawdę WIELKIEGO! :) Po takiej szkole zamierza działać w Polsce i dawać tutaj młodym ludziom z talentem szansę na światowy poziom nauczania i możliwości rozwoju. To piękne, że wśród nas są jeszcze ludzie, którzy nie myślą tylko i wyłącznie o sobie, ale chcą dać coś od siebie innym.
..Być może mało kto zdaje sobie sprawę o czym ja w ogóle teraz piszę, dlatego tym postem chciałabym opowiedzieć po krótce historię Kasi, którą wysłuchałam już nie raz na Facebooku i która niesamowicie mnie zainspirowała.
Poznajcie jej historię, bo na prawde możemy pomóc spełnić piękne marzenia.

I jak? Chyba warto, prawda?

Do napisania tego posta zbieram się już tak na prawdę od kilku dni. Chciałam, żeby ze względu na panujący okres nawiązywał do Świąt, ale nie dokońca wiedziałam o czym chciałabym napisać. Do wczoraj. Do momentu, gdy mój kolega Bartek opublikował filmik z pewnym „Wyzwaniem 10×5000„, mającym pomóc w spełnieniu marzeń niewątpliwego talentu. Wyzwanie polega na zaśpiewaniu znanej nam pewnie z dzieciństwa piosenki „Kolorowy Wiatr” i nominowaniu kolejnych osób z wpłaceniem tej symbolicznej dyszki. Jestem zachwycona tym, ilu moich znajomych włączyło się do tej pory w całą akcję i Facebook powoli przepełnia się śpiewem Pocahontas w ich wykonaniu, no coś pięknego! Jako, że ja raczej nie śpiewam, ale za to piszę – chciałam też włączyć się w akcję i wesprzeć – stąd ten post. Fajnie gdyby dowiedziało się o niej jak najwięcej osób, które może tak jak ja, również zechcą pomóc. Bo przecież idą Święta i można też zrobić coś dobrego dla innych, o czym pisałam tutaj.

KasiasZdjęcie z fanpage Katarzyna Sky

Ja mam ogromną wiarę w ludzi. Kiedy widzę, że ktoś ma talent, rozwija się w jakiejś dziedzinie – staram się go wspierać, chociażby nawet dobrym słowem. Może i są to małe gesty, ale sporo znaczą. Tak jest też w tym przypadku. Kasia ujęła mnie swoją osobą, dla każdego z nas może być wspaniałą inspiracją i pokazuje, że w naszym kraju da się marzyć i walczyć o swoje pragnienia. Da się żyć z pasją i zarażać nią innych, pokazywać wrażliwość artysty, dzielić się emocjami i dawać też piękno, które w sobie nosi. Artystka bez dwóch zdań. I to jest właśnie piękne.
Przyznam , że doskonale ją rozumiem.. też chodziłam do szkoły muzycznej i troszeczkę się z nią utożsamiam, bo również mam duszę artysty, wiem ile każdy występ dostarcza emocji i wrażeń i moze dlatego tak się przejęłam losem Kasi..dlatego postanowiłam przybliżyć trochę jej historię i osobę. Mam nadzieję, że dzięki temu jeszcze więcej osób się o tym dowie. Może ktoś z Was ma jakieś wtyki w TV żeby nagłośnić jeszcze bardziej tę historię? Dajcie znać :)
Mam nadzieję i wielką wiarę w to, że się uda. Oraz, że każdy kto przeczyta ten post nie zostanie obojętny i wesprze ją nawet drobną kwotą, ponieważ u niej w rodzinie się nigdy nie przelewało i mimo, że część pieniędzy miała odłożone, nie spodziewała sie, że dostanie taką szansę, a studia na tak prestiżowej uczelni sa szalenie drogie. Czasu jest bardzo mało, ale jeśli każdy dałby od siebie nawet tą dyszkę, to wcale nie zbiednieje, a ma swój wkład we wspaiałą akcję, bo to przecież piękne mieć moc spełniania czyichś marzeń, dlatego gorąco do tego zachęcam!

Wiecie, że raczej nie publikuję tego typu postów, ale myślę, że czasem wyjątek potwierdza regułę i w takiej słusznej sprawie warto to zrobić, by dało się więcej i by pokazać, że się da. A ponieważ uwielbiam ludzi z pasją, nie mogło tutaj zabraknąć właśnie Kasi, którą możecie lepiej poznać TUTAJ.
I  dlatego posyłam dalej tę piękną historię i mam nadzieję, ze równie pięknie się skończy. Dajmy Jej szansę. Jestem pewna, że zasługuje ona na nią nawet w 110% i nie ma mowy o zmarnowaniu tego.

Kiedy wszystkie sposoby zawodzą, nie udaje się dostać stypendium od państwa, bo nie ma takich zapisów w ustawie, kiedy nie ma szans też na dofinansowanie od różnych firm i kiedy wszystko inne zawodzi i ostatnia nadzieja zostaje w ludziach.. nie spieprzmy tego. Pokażmy, że się da! :)
Wiem, że jest cała masa różnych zbiórek, w różnych  celach i pewnie nie raz wpłacamy na nie różne kwoty, jesli jednak ktoś nie zbiednieje od przelania 10 zł na poczet spełnionych marzeń nie tylko Kasi, ale później innych ludzi, których być może będzie ona uczyć, inspirpwać i rozwijać – to chyba warto prawda? Dlatego pokażmy, że dobro wraca, tak po prostu, po ludzku, na nadchodzące Święta. Wiem, że mój wpis może jest trochę bez ładu i składu, ale sama się emocjonuję pisząc go.. Na prawdę chciałabym coś zdziałać, więc jeśli to czytasz, mam do Ciebie prośbę. Pomóż razem ze mną :) Bez nas się nie uda..

..a jak mówi słynne powiedzenie If you can dream it, you can do it, zatem działajmy i zróbmy to!
Podaję jeszcze raz link z całą akcją: KLIK KLIK KLIK

Ściskam mocno!

Fox

 • http://www.gadulec.me/ Gadulec

  Ooo nie słyszałam wcześniej o Kasi! Też lubię i wspieram takie akcje, chętnie poznam szczegóły :) Dzięki za informację!

  • http://foxintheforest.pl dagafox

   Cieszę się! Kasia jest super :) warto wspierać ludzi w ich marzeniach. Link do akcji jest na końcu tekstu w razie czego:) Pozdrawiam! :))

   • http://www.gadulec.me/ Gadulec

    Wiem właśnie, wczoraj weszłam w link i się zastanawiam czy pomoc ma sens, bo do 10.12 trzeba było zebrać tę kwotę, a jest już 15. Wiesz coś o tym?

    • http://foxintheforest.pl dagafox

     Tak, udało się zebrać tą kwotę!:) ( to było na pierwszy semestr) ale żeby mogła dostać wizę studencką do USA musi wykazać że ma pieniądze na cały rok nauki więc jest czas do 23.12 aby ubierać drugie tyle, dlatego się wszyscy mobilizują i rozprzestrzeniają informację gdzie się da, aby jak najwięcej ludzi się dowiedziało i ewentualne mogło wspomóc akcję :)

 • Jakub Wylegała

  Świetnie napisany tekst i rzeczywiście Kasia wydaje się szalenie pozytywną osobą, fajnie poczytać o niewątpliwie utalentowanych ludziach. Zgadzam się, że więcej polaków mogłoby też się więcej uśmiechać. Dzięki za fajną energię na koniec dnia 😉

  • http://foxintheforest.pl dagafox

   Dziękuję! Ja też dziękuję za pozytywną energię w komentarzu, dobrej nocy! :)

 • http://mysweetlittlebunny.blogspot.com/ whitebunny

  <3 WSPANIAŁY POST! Jasne, że wiara w ludzi jest bardzo ważna. Ja czasami ją tracę, ale wiem, że są ludzie, którzy ją odnawiają. Może w tym zabieganym świecie reflektujesz na spotkanie kiedyś? :)

 • http://www.kobietapo30.pl Kobietapo30

  Mocno trzymam kciuki za sukces Kasi. Swietna, pozytywna osoba i ten glos :) Marzenia się spełniają, także potrzeba tylko czasu a potem mozna spijac tylko smietankę 😉

 • http://najlepszapora.pl Milena | najlepszapora.pl

  Cudowni są też tacy ludzie, którzy tak jak Ty potrafią bezinteresownie pomóc drugiej osobie, która walczy o swoje marzenia. :) Piękna historia i jeszcze lepsza inspiracja do tego, by jednak zakasać rękawy i walczyć o swoje większe czy mniejsze pragnienia. Lecę zapoznać się dokładniej z akcją! <3

 • http://www.makehappylife.pl Make Happy Life

  To prawda w obecnych czasach jest bardzo mało takich ludzi. A szkoda, bo sami decydujemy o tym jak się zachowujemy. Wspaniałe serduszko z Ciebie, a teraz idę sie zapoznać z całą akcją :)
  Ściskam mocno! :)

 • http://socjopatka.pl Dagmara | socjopatka.pl

  Uwielbiam ludzi, którzy świadomie i pewnie idą do celu. Wiem jak to jest kiedy mimo wieki chęci się nie udaje i czasem pomoc innych jest naprawdę potrzebna. Dobrze, że o tym napisałaś. :)

 • http://www.fitspirit.pl Marzena Kud

  Już słyszałam o tej akcji, a to znaczy, że mamy moc:)

 • www.swiattomskiego.blogspot.co

  Trzymam kciuki za sukces . Osoby z pasją i talentem warto wspierać.

 • http://zadbanazawodowo.pl/ Natalia / zadbanazawodowo.pl

  Kochana, piękną metamorfozę przeszła Twoja strona i blog! Jestem zachwycona :) Pięknie się rozwijasz i świetnie, że o tym wszystkim piszesz.
  Piękna historia Kasi o sile marzeń i do tego jej szczery uśmiech – wróży kolejne sukcesy!