Jaką izolację na taras użyć?
Izolacja na taras powinna być szczelna, nieprzesiąkliwa oraz odporna na wysokie i niskie temperatury. Dużo łatwiej jest uszykować izolację na nowym tarasie niż starym, gdzie są położone płytki, a woda porobiła już sobie pod nimi przesiąkliwe żyłki. Warto zdecydować się na zerwanie wszystkich płytek i starej izolacji, po czym nałożyć nową izolację. Następnie położyć nowe płytki.
Czy hydroizolacja na płytki stare jest możliwa?
Zrywanie płytek i przygotowywanie tarasu od nowa to kosztowna inwestycja. Można więc zdecydować się na pokrycie starych płytek specjalną przezroczystą warstwą izolacji. Hydroizolacja balkonu. Taka sytuacja jest możliwa, gdy płytki nie są zbytnio uszkodzone i nie ma zbyt dużych w nich ubytków. Płynną warstwę izolacyjną nakładamy na wyczyszczone (umyte i osuszone) płytki, na całej ich powierzchni.
Jak wygląda hydroizolacja łazienki, w której są płytki?
W łazience postępujemy w podobny sposób jak na tarasie. W razie zbyt dużego zawilgocenia ścian, należy zerwać płytki i starą izolację. Położyć nową i na to nowe płytki. Jeżeli na płytkach widoczne są wyłącznie rysy i odpryśnięta fuga, wystarczy uzupełnić fugę i pokryć całą powierzchnię płytek wraz z fugami płynną przezroczystą izolacją. Po zastygnięciu utworzy szczelną powłokę, nie zmieniając wyglądu płytek.
Polecane: naprawa dachów i dekarz Poznań.